Przeglądy hydrantów: Warszawa
Instalacje hydrantowe są naszą specjalnością — zajmujemy się ich projektowaniem, dostawą, montażem oraz serwisem. Hydranty, podobnie jak różne inne urządzenia czy instalacje przeciwpożarowe , muszą przechodzić regularne przeglądy techniczne, gdyż od ich sprawnego działania uzależnione jest to, jak szybko uda się ugasić ogień w przypadku wybuchu pożaru. Nasza firma zajmuje się m.in. profesjonalnym badaniem wydajności takich elementów — działamy na terenie Warszawy, a także całego Śląska. Świadczymy też różne inne usługi ppoż . (np. sprawdzamy instalacje tryskaczowe w budynkach). Zachęcamy do sprawdzenia szczegółów oferty!
Profesjonalne badanie wydajności hydrantów — Warszawa oraz inne miasta
Hydranty muszą przechodzić obowiązkowe badanie wydajności co najmniej raz w roku. W trakcie takich przeglądów sprawdza się:
- oznakowanie, dostępność hydrantu oraz możliwość jego sprawnego otwarcia,
- badanie ciśnienia statycznego, jak również dynamicznego (na podstawie którego oblicza się wydajność),
- stan techniczny i działanie poszczególnych elementów składowych.
Skorzystanie z pomocy profesjonalistów specjalizujących się w profesjonalnym badaniu wydajności hydrantów, podobnych urządzeń czy instalacji przeciwpożarowych — takich jak fachowcy z naszej firmy działającej w Lublinie, Warszawie oraz innych polskich miastach — to rozwiązanie ułatwiające odpowiednie zadbanie o bezpieczeństwo.
Przepisy dotyczące badania wydajności hydrantów
Szczegółowe przepisy dotyczące parametrów ciśnienia, jak również wydajności hydrantów znajdują się Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów, a także Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009 r. w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych.
Współpraca z naszą firmą to gwarancja wykonania przeglądów ppoż . w sposób w pełni zgodny z obowiązującym prawem. Zachęcamy Klientów z Warszawy, jak również innych polskich miast do skorzystania z usług, które oferujemy!
Zgodnie z obowiązującymi przepisami urządzenia przeciwpożarowe powinny być poddawane przeglądom technicznym i czynnościom konserwacyjnym nie rzadziej niż raz na rok, z uwzględnieniem czasookresów zawartych w instrukcji obsługi lub dokumentacji techniczno-ruchowej sprzętu.
Zalecenia szczegółowe dla gaśnic znajdujących się na wyposażeniu budynku w zakresie przeglądów technicznych i czynności konserwacyjnych:
- a) przed upływem okresu gwarancji (rok od daty produkcji) gaśnice powinny być poddane pierwszej okresowej kontroli. Następne kontrole powinny być przeprowadzane nie rzadziej niż co 12 miesięcy,
- b) co 5 lat należy wymienić proszek gaśniczy na nowy,
- c) naprawy warsztatowe i remonty gaśnic powinny być przeprowadzane nie rzadziej niż co 5 lat oraz po każdym użyciu gaśnicy,
- d) dla zapewnienia sprawności gaśnic znajdujących się na wyposażeniu obiektu należy wykonać i sprawdzić:
- ogólny stan gaśnicy,
- czytelność, kompletność i prawidłowość napisów,
- stan węży i prądownic,
- wymienić wszystkie uszkodzone elementy na dobre, autoryzowane przez producenta,
- usterki stwierdzone podczas przeglądu i konserwacji należy usunąć, a uszkodzone elementy wymienić na takie same, jakie były w dokumentacji świadectwa CNBOP.
Jako dowód wykonania prac konserwator – serwisant zobowiązany jest do zamieszczania na etykiecie samoprzylepnej lub w innej formie informacji, która powinna zawierać:
- nazwę i adres firmy
- rodzaj przeprowadzonych czynności
- datę ostatniej i kolejnej konserwacji (miesiąc i rok)